piątek, 2 listopada 2012

Świąteczności

Zastanawiam się czy nie przed wcześnie ruszam z tematyką Świąteczną, wszak został przeszło miesiąc, nie mniej jednak skoro przyszły mi już smaki na jabłko w cynamonie czy barszczyk czerwony, i rozpoczął się już szał medialnego, świątecznego kusicielstwa, a  "Coca Colowy" miś pożyczył nam  już najlepszości,  to czas najwyższy  poddać się klimatowi  w tym najatrakcyjniejszym znaczeniu....Coraz częściej podgryzana przez wełniany sweter, w ciepłych skarpetkach w renifery buszuje po internecie w poszukiwaniu inspiracji na ten nadchodzący czas. Z przyjemnością podzielę się...


Tradycyjnie- na biało i na czerwono. Cudne hafty na lnianych tkaninach. Tasiemki w kolorze Cabernet Franc :) Najświąteczniejsze!W wersji pastelowej...Lodowe kolory-błękit, biel. 


niekonwencjonalne podejście do choinki
Teraz najbliższa mi forma dekorowania świątecznego stołu, wypełniania przestrzeni gustownymi dodatkami, najbardziej kojarzona z rodzinną atmosferą, ciepłym domkowym klimatem.


Ciepłe beże,pudrowe róże lekko złamane merlotową czerwienią, brązami. Len, herbaciane koronki, świeczki w słoikach, retro fotografie. Surowo a zarazem niezwykle przytulnie. 

  
Pakowanie prezentów dla wielu estetów to arena do popisów  w doborze kolorów, zestawienia różnych wzorów. Idealna okazja do kreatywnego hand madu. Polecam wykorzystać- stare pocztówki, koraliki, samotne szydełkowe serwetki, szary papier, sznurek...można własnoręcznie wyciąć szablon-wzór reniferów, gwiazdek, ptaszków, serduszek, który idealnie sprawdzi się przy malowaniu precyzyjnych wzorów na paczce, etykiecie, liścikach.Łosie, renifery, jelonki, sarny-nie może ich zabraknąć w naszych domowych stylizacjach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty

Obserwuj mnie!-wpisz maila